Слот Салоҳнинг «Ливерпул» келажаги ҳақидаги хавотирларига жавоб берди
«Ливерпул» бош мураббийи Арне Слот Муҳаммад Салоҳнинг жамоа келажаги ҳақидаги фикрларига муносабат билдирди.
Аввалроқ мисрлик футболчи ўзи ва Эндрю Робертсон каби етакчиларнинг кетиши клуб ўйинига салбий таъсир қилиши мумкинлигини айтганди.
«Мен кейинги мавсумдаги ўйин даражамиз бу ёки аввалги мавсумлардан паст бўлишидан қўрқмаяпман. Умуман хавотир йўқ. Жамоамизда етарлича футболчилар бор, бундан ташқари янги футболчиларни ҳам олиб келамиз.
Бу бизга керакли даражани сақлаб қолишга ёрдам беради. Қолаверса, даража фақат тренажёр залидаги иш билан белгиланмайди — майдондаги ўйин ҳам муҳим», — деди Слот Footmercato'га.

Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот прокомментировал высказывания Мохаммеда Салаха о будущем команды.
Ранее египетский футболист заявил, что уход таких лидеров, как он и Эндрю Робертсон, может негативно сказаться на игре клуба.
«Я не боюсь, что уровень игры в следующем сезоне будет ниже, чем в этом или предыдущем. Совсем нет поводов для беспокойства. У нас достаточно футболистов, а также мы привезем новых игроков.
Это поможет нам сохранить необходимый уровень. К тому же уровень определяется не только работой в тренажерном зале — важна и игра на поле», — сказал Слот в интервью Footmercato.