Симеоне Алварес ҳақида: «Ҳали ҳам жамоани унинг атрофида қуриш ҳақида ўйлаяпмиз»
«Атлетико» бош мураббийи Диего Симеоне аргентиналик ҳужумчи Хулиан Алваресдан жамоада қандай фойдаланмоқчи эканини айтди.
«Биз ҳали ҳам жамоани унинг атрофида қуриш ҳақида ўйлаяпмиз. У клубга келганидан бери жамоага жуда кўп нарса берди», — деди Симеоне ўйинолди матбуот анжуманида.
Алвареснинг «Атлетико»дан кетиши ҳақидаги миш-мишлар давом этмоқда. Бироқ Мадрид клуби футболчини сақлаб қолиш борасида қатъий позицияда. Симеоненинг сўзларига кўра, аргентиналик ҳужумчи айни пайтда етарлича яхши жисмоний ҳолатда эмас ва Ла Лиганинг 1-турида «Малага»га қарши баҳсда майдонга тушмайди.
Эслатиб ўтамиз, Хулиан Алварес 2024 йил ёзида «Манчестер Сити»дан «Атлетико»га 75 миллион евро ҳамда 20 миллион евро бонуслар эвазига ўтган.
Маълумот учун, Алвареснинг «Атлетико» билан шартномаси 2030 йил ёзигача амал қилади. У ўтган мавсумда 49 та учрашувда 20 та гол уриб, 9 та голли узатмани амалга оширган.

Симеоне об Альваресе: «Мы все еще думаем о построении команды вокруг него»
Главный тренер «Атлетико» Диего Симеоне рассказал, как он планирует использовать аргентинского нападающего Хулиана Альвареса в команде.
«Мы все еще думаем о построении команды вокруг него. С момента его прихода в клуб он дал команде очень многое», — заявил Симеоне на предматчевой пресс-конференции.
Слухи о возможном уходе Альвареса из «Атлетико» продолжаются. Однако мадридский клуб твердо намерен сохранить игрока. По словам Симеоне, аргентинский нападающий в настоящее время не находится в оптимальной физической форме и не выйдет на поле в 1-м туре Ла Лиги против «Малаги».
Напомним, что Хулиан Альварес перешел в «Атлетико» из «Манчестер Сити» летом 2024 года за 75 миллионов евро и 20 миллионов евро бонусов.
Для справки: контракт Альвареса с «Атлетико» действует до лета 2030 года. В прошлом сезоне он провел 49 матчей, забил 20 голов и сделал 9 результативных передач.