«Манчестер Юнайтед» ҳимоячиси Люк Шоу фаолияти давомида унга энг катта таассурот қолдирган футболчилар ҳақида фикр билдирди.
Шоу айниқса Криштиану Роналдунинг профессионаллиги ва Златан Ибраҳимовичнинг ғалабага чанқоқлигини алоҳида таъкидлади.
«Мен фаолиятим давомида жуда кўп буюк футболчилар билан ўйнадим. Аммо энг юқорида, албатта, Криштиану туради. Унинг нега шунча йил энг юқори даражада қолганини жуда осон тушуниш мумкин. Унинг профессионаллиги, машғулотгача ва ундан кейинги тайёргарлиги, ҳаёт тарзи — буларнинг барчасини яқиндан кўриш ҳақиқий завқ эди», — деди Шоу клуб расмий сайтига.
Шунингдек, ҳимоячи Златан Ибраҳимовичнинг характери ҳақида ҳам гапирди.
«Мен ҳали бунақа менталитетли футболчини учратмаганман. Кўп топ футболчиларда ғолиблик руҳи бўлади, аммо Златанда бу жуда юқори эди. Ҳатто оддий машғулот ўйинларида ҳам ютишни хоҳларди. Агар унинг жамоасида бўлиб ютқазсангиз, буни дарҳол ҳис қилардингиз.
У жуда агрессив эди, лекин жамоага айнан шундай одамлар керак бўлади. Шу билан бирга, у ажойиб инсон эди ва ҳамма уни яхши кўрарди», — дея қўшимча қилди футболчи.

Защитник «Манчестер Юнайтед» Люк Шоу поделился мыслями о футболистах, которые оставили наибольшее впечатление на протяжении его карьеры.
Шоу особенно отметил профессионализм Криштиану Роналду и стремление к победе Златана Ибрагимовича.
«За свою карьеру я играл со многими великими футболистами. Но на вершине, конечно, стоит Криштиану. Понять, почему он так много лет остается на высшем уровне, очень легко. Его профессионализм, подготовка до и после тренировок, образ жизни — видеть всё это вблизи было настоящим удовольствием», — сказал Шоу официальному сайту клуба.
Также защитник рассказал о характере Златана Ибрагимовича.
«Я не встречал футболиста с таким менталитетом. У многих топовых футболистов есть дух победителя, но у Златана он был на совершенно другом уровне. Даже в обычных тренировочных играх он хотел побеждать. Если ты проигрывал, будучи в его команде, ты это сразу чувствовал.
Он был очень агрессивен, но именно такие люди нужны команде. При этом он был замечательным человеком, и все его любили», — добавил футболист.