Англиялик собиқ футболчи Килиан ҳақида фикр билдирди.
Англия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Алан Ширер жаҳон чемпионатининг энг яхши тўпурари бўлиш учун кураш ҳақида ўз фикрини билдирди.
«Мен ҳали ҳам Килиан Мбаппе тўпурарлар пойгасида ғолиб чиқади, деб ҳисоблайман. Франция, эҳтимол, финалгача етиб боради ва жамоанинг голларининг асосий қисмини айнан у урмоқда.
Умид қиламанки, Ҳарри Кейн ҳам мусобақа охиригача Мбаппе билан «Олтин бутса» учун кураш олиб боради», — деди Ширер BBC'га.
Айни пайтда жаҳон чемпионати тўпурарлари рўйхатида Лионел Месси пешқадам бўлиб турибди. Аргентина сардори ҳисобида 7 та гол мавжуд. Мбаппеда 6 та гол бор. Кейн ҳисобида эса 5 та гол мавжуд.

Бывший нападающий сборной Англии Алан Ширер выразил свое мнение о борьбе за звание лучшего бомбардира чемпионата мира.
«Я по-прежнему считаю, что Килиан Мбаппе станет победителем гонки бомбардиров. Франция, вероятно, дойдет до финала, и основную часть голов команды забивает именно он.
Надеюсь, что Харри Кейн также будет сражаться за «Золотую бутсу» с Мбаппе до конца турнира», — сказал Ширер BBC.
На данный момент в списке бомбардиров чемпионата мира лидирует Лионель Месси. На счету капитана Аргентины 7 голов. У Мбаппе 6 голов. У Кейна же 5 голов.