Саудия Арабистони чемпионати сўнгги турида пешқадам «Ан Наср» ўз уйида лигада қолиш учун курашаётган «Дамак»ни (29, 15-ўрин) қабул қилади. Тошкент вақти билан соат 23:00да бошланадиган беллашув учун таркиблар эълон қилинди.
Роналду жамоаси 83 очко билан 1-ўринни эгаллаб турибди ва ғалаба қозонса, чемпионга айланади. 2-ўриндаги «Ал Ҳилол»да 81 очко бор ва Инзаги жамоаси паралел баҳсда «Ал Файҳа» (38, 10-ўрин) меҳмони бўлади.
Саудия Пролигаси. 34-тур
Ан Наср — Дамак
21 май, «King Saud University Stadium»
Ан Наср — Бенто, Бушал, Симакан, Ал Амри, Мартинес, Коман, Айман, Ал Ҳайбари, Мане, Феликс, Роналду.
Дамак — Кевин, Ал Ҳавсави, Робиа, Ҳаркасс, Бедран, Ал Обайд, Окита, Абдуллоҳ, Силла, Ал Анази, Ариелсон.

В заключительном туре чемпионата Саудовской Аравии лидер «Ан Наср» на своем поле принимает «Дамак», который борется за выживание в лиге (29 очков, 15-е место). Составы на матч, который начнется в 23:00 по ташкентскому времени, объявлены.
Команда Роналду занимает 1-е место с 83 очками и в случае победы станет чемпионом. У «Ал Хилол», занимающего 2-е место, 81 очко, и команда Индзаги в параллельной встрече сыграет в гостях с «Ал Файха» (38 очков, 10-е место).
Саудовская Про-лига. 34-й тур
Ан Наср — Дамак
21 мая, «King Saud University Stadium»
Ан Наср — Бенто, Бушал, Симакан, Ал Амри, Мартинес, Коман, Айман, Ал Хайбари, Мане, Феликс, Роналду.
Дамак — Кевин, Ал Хавсави, Робиа, Харкесс, Бедран, Ал Обайд, Окита, Абдуллах, Силла, Ал Анази, Ариелсон.