«Рубин» Ўрозовни «Динамо»дан 100 минг евро эвазига ижара асосида ўз сафига қўшиб олади — манба
Ўзбекистон миллий жамоаси ва Самарқанднинг «Динамо» клуби ҳимоячиси Жаҳонгир Ўрозов «Рубин»га кўчиб ўтмоқда. Бу ҳақда журналист Иван Карпов хабар берди.
Қозон клуби 22 ёшли футболчини мавсум охирига қадар «Динамо»дан 100 минг евро эвазига ижара асосида ўз сафига қўшиб олади. Шунингдек, шартномада футболчини 700 минг евро эвазига тўлиқ сотиб олиш ҳуқуқи ҳам кўзда тутилган.
Маълум қилинишича, чап оёқда ўйнайдиган марказий ҳимоячи бугун, 30 июл куни кечаси тиббий кўрикдан ўтиш учун Қозон шаҳрига йўл олади. Аввалроқ Абрамов Ўрозов масаласида қандай келишувга эришилишини кутаётгани ҳақида гапириб ўтганди.

«Рубин» арендует Уроза из «Динамо» за 100 тысяч евро — источник
Защитник национальной сборной Узбекистана и клуба «Динамо» из Самарканда Джахонгир Уроза переходит в «Рубин». Об этом сообщил журналист Иван Карпов.
Казанский клуб арендует 22-летнего футболиста у «Динамо» до конца сезона за 100 тысяч евро. Также контракт предусматривает право на полную покупку игрока за 700 тысяч евро.
Сообщается, что левоногий центральный защитник сегодня, 30 июля, отправится в Казань для прохождения медицинского осмотра. Ранее Абрамов говорил об ожидании соглашения по Уроза в этом контексте.