Бу ҳақда унинг опаси Катя маълум қилди.
Криштиану Роналдунинг опаси Катя Авейру ҳужумчи 2026 йилги Жаҳон чемпионатидан кейин Португалия миллий жамоасидаги фаолиятини якунлашини тасдиқлади.
Португалик ЖЧ-2026 1/16 финалида Хорватияга қарши майдонга тушади. Беллашув Тошкент вақти билан 3 июл тонгида, соат 04:00да бошланади. 41 ёшли ҳужумчи беллашувни асосий таркибда бошлайди.
«Билишимча, у хайрлашиши мумкин. Айнан бугун эмас, лекин менимча, якун яқин. Гап миллий жамоа ҳақида кетяпти. Ишончли манбамнинг айтишича, Жаҳон чемпионати унинг мундиалдаги сўнгги рақс бўлади.
Футболни яхши кўрадиган ҳар қандай ақлли инсон Роналдуга ҳавас қилиши керак. У 20 йилдан ортиқ вақт давомида энг юқори даражада ўйнаб келмоқда. Бизнинг Авейру оиламиз бугун қаердалигини ва аслида қаердан чиққанимизни қаранг. Онамиз қандай қийинчиликларни бошдан кечирганини эсланг... Танқидлар бизнинг бахтимизга таъсир қилади, деб ўйлайсизми? Асло!
Энг муҳими — бирга ўтказган 20 йилдан зиёд вақтдан завқланиш. Ундан ниҳоятда фахрланаман. Қатарда ҳам унинг ёнида эдим, ҳозир ҳам шу ердаман. Бу — улкан ғурур. Ишонаманки, якунда биз табассум қиламиз. У ўзига ишонади, биздек ҳаяжонланмайди. Унда куч ва ишончни ҳис қиламан. Бу биз, мухлисларни ҳам хотиржам қилади. Унга ишонишимиз мумкин»

Сестра Криштиану Роналду Катя Авейру подтвердила, что нападающий завершит карьеру в сборной Португалии после чемпионата мира 2026 года.
Португалец выйдет на поле против Хорватии в 1/16 финала ЧМ-2026. Матч начнется по ташкентскому времени 3 июля в 04:00. 41-летний нападающий начнет игру в основном составе.
«Насколько я знаю, он может попрощаться. Это произойдет не сегодня, но, думаю, окончание близко. Речь идет о национальной команде. По данным надежного источника, чемпионат мира станет его последним танцем на мундиале.
Любой умный человек, который любит футбол, должен восхищаться Роналду. Он играет на высшем уровне более 20 лет. Посмотрите, где наша семья Авейру сегодня и откуда мы на самом деле. Вспомните, какие трудности пережила наша мать... Вы думаете, что критика влияет на наше счастье? Никогда!
Самое главное — наслаждаться более чем 20 годами, проведенными вместе. Я невероятно горжусь им. Я была с ним в Катаре и сейчас здесь. Это — огромная гордость. Я верю, что в конечном итоге мы будем улыбаться. Он уверен в себе, не волнуется, как мы. Я чувствую в нем силу и уверенность. Это также успокаивает нас, болельщиков. Мы можем на него положиться», — сказала Катя Авейру в эфире португальского телеканала SportTV.