Роналду: «Биз барчасига тайёр бўламиз»
Португалия миллий жамоаси сардори мундиал кейин босқичида Испанияга қарши ўйин ҳақида фикрлари билан ўртоқлашди.
Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси ва сардори Криштиану Роналду ЖЧ-2026 1/8 финал доирасида Испания билан тўқнашув ҳақида гапирди.
«Испания миллий жамоаси — мундиалдаги ғалаба учун асосий номзодлардан бири. Бизни қийин ўйин кутмоқда. аввалгилари каби. Назаримда, биз барчасига тайёр бўламиз, сабаби уларни яхши биламиз. Ўйлашимча, бу тенг курашларга бой ўйин бўлади», — деди Роналду Хорватияга қарши баҳсдан кейин.
Маълумот учун, 1/16 финалда Португалия Хорватия устидан иродали ғалабага (2:1) эришди. Испания эса Австрияга имкон қолдирмади (3:0).

Роналду высказался о матче Португалии с Испанией в 1/8 финала ЧМ-2026
Нападающий и капитан сборной Португалии Криштиану Роналду поделился мнением о матче с Испанией в 1/8 финала чемпионата мира — 2026, который состоится в понедельник, 6 июля.
«Сборная Испании — один из главных претендентов на победу на чемпионате мира. Это будет сложный матч, как и все остальные. С моей точки зрения, мы будем к нему готовы, поскольку уже очень хорошо знакомы с их командой. Думаю, что это будет очень равная игра», — сказал Роналду после игры с Хорватией.
На стадии 1/16 финала Португалия победила Хорватию со счётом 2:1. На том же этапе сборная Испании разгромила Австрию со счётом 3:0.