Германия миллий жамоаси бош мураббийи Юлиан Нагелсманн лавозимини тарк этмоқда. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Манба маълумотига кўра, 2 июл куни Франкфурт шаҳрида Германия футбол федерацияси қароргоҳида уч соат давом этган йиғилиш бўлиб ўтган.
Унда 38 ёшли мутахассисга миллий жамоадаги фаолиятини якунлаш таклиф қилинган.
Аввалроқ Нагелсманнга шартномаси муддатидан аввал бекор қилингани учун 7 миллион евро миқдорида товон пули тўланиши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Эслатиб ўтамиз, Юлиан Германия миллий жамоасини 2023 йил сентябр ойидан буён бошқариб келаётган эди. Бироқ 2026 йилги жаҳон чемпионатида немислар 1/16 финалда Пагавайга ютқазиб қўйиб, турнирни тарк этди.

Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн покидает свой пост. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Согласно источнику, 2 июля в городе Франкфурт прошло собрание в штаб-квартире Германской футбольной федерации, которое длилось три часа.
На нём 38-летнему специалисту было предложено завершить свою деятельность в национальной команде.
Ранее появлялись сообщения о том, что Нагельсманну может быть выплачена компенсация в размере 7 миллионов евро за досрочное расторжение контракта.
Напомним, Юлиан возглавлял сборную Германии с сентября 2023 года. Однако на чемпионате мира 2026 года немцы уступили Парагваю в 1/16 финала и выбыли из турнира.