Ромеро АПЛда четлатилишлар бўйича антирекорд ўрнатди
«Тоттенҳэм» сардори Кристиан Ромеро 2021 йилдан бери АПЛдаги энг кўп қизил карточка олган футболчи бўлди.
«Тоттенҳэм» ҳимоячиси ва сардори Кристиан Ромеро АПЛнинг 25-тури доирасида «Манчестер Юнайтед»га қарши баҳсда (0:2) қизил карточка олди. Шу тариқа аргентиналик футболчи 2021 йилдан буён Англия чемпионатида энг кўп четлатилган футболчи сифатида антирекорд қайд этди. Бу ҳақда ОptaJoe ижтимоий тармоқ Х орқали маълум қилди.
Кристиан Ромеро «Тоттенҳэм» сафига 2021 йилда келиб қўшилган. Шу вақтдан буён у барча мусобақаларда жами 6 марта қизил карточка олган. Бу кўрсаткич ушбу давр мобайнида АПЛ футболчилари орасида энг юқори натижа ҳисобланади.
Қайд этилишича, бу Ромеро учун жорий АПЛ мавсумидаги иккинчи четлатилиш бўлди. Ҳимоячи дисквалификация сабабли тўртта баҳсни ўтказиб юборади.
Ҳозирда «Тоттенҳэм» 29 очко билан АПЛ турнир жадвалида 14-ўринда бормоқда. 26-турда лондонликлар 10 феврал, сешанба куни «Нюкасл Юнайтед»га қарши баҳс олиб боради.

Ромеро установил антирекорд по удалениях в АПЛ
Капитан «Тоттенхэма» Кристиан Ромеро стал футболистом с наибольшим количеством красных карточек в АПЛ с 2021 года.
Защитник и капитан «Тоттенхэма» Кристиан Ромеро получил красную карточку в матче 25-го тура АПЛ против «Манчестер Юнайтед» (0:2). Таким образом, аргентинский футболист установил антирекорд как наиболее удаляемый игрок в английском чемпионате с 2021 года. Об этом сообщил OptaJoe через социальную сеть X.
Кристиан Ромеро присоединился к «Тоттенхэму» в 2021 году. С тех пор он получил в общей сложности 6 красных карточек во всех соревнованиях. Этот показатель является самым высоким среди футболистов АПЛ за данный период.
Отмечается, что это второе удаление для Ромеро в текущем сезоне АПЛ. Из-за дисквалификации защитник пропустит четыре матча.
В настоящее время «Тоттенхэм» занимает 14-е место в турнирной таблице АПЛ с 29 очками. В 26-м туре лондонцы встретятся с «Ньюкасл Юнайтед» во вторник, 10 февраля.