«Сити» яримҳимоячиси Франция клуби сафига кўчиб ўтишга унчалик ҳам ошиқмаяпти.
Англиянинг «Манчестер Сити» клубининг испаниялик яримҳимоячиси Родри «Пари Сен-Жермен» клубига ўтишга унчалик ҳам ошиқмаяпти.
Париж клуби вакиллари футболчини кўндириш мақсадида Испания миллий жамоаси сардори билан тўғридан-тўғри алоқага чиққан, лекин Diario AS маълумотига кўра, футболчи таклифни рад этган: «Йўқ, раҳмат». 30 ёшли «ПСЖ» қандай шартлар асосида шартнома таклиф қилаётганига қизиқиб ҳам кўрмагани айтилмоқда.
Аввал бир неча бор айтилганидек, Родри фаолиятини Мадриднинг «Реал» клубида давом эттиришни истайди. «Қаймоқранглилар» яқин кунларда инглиз клубига расмий таклиф юбориши кутилмоқда.
Маълумот учун, футболчининг «шаҳарликлар» билан шартномаси 2027 йилда якунига етади ва хавбек янги битим борасида музокаралар ўтказишни истамаяпти.

Полузащитник «Манчестер Сити» не горит желанием переходить в французский клуб.
Представители парижан пытались напрямую связаться со звёздным испанцем, чтобы убедить его принять предложение, однако тот, по информации Diario AS, ответил отказом: «Нет, спасибо». 30-летний футболист не пожелал слушать, какие условия ему готовы предложить в «ПСЖ».
Как уже неоднократно сообщалось, Родри хотел бы перебраться в мадридский «Реал». Официальное предложение от «сливочных» может поступить в скором времени.
Контракт игрока с «горожанами» истекает в середине 2027 года. Вести переговоры о продлении соглашения хавбек пока не собирается.