Хорватиялик Ален Ҳалилович клублар бўйлаб саргузаштларини давом эттирмоқда.
«Барселона»нинг собиқ яримҳимоячиси, хорватиялик Ален Халилович клублар бўйлаб саёҳатини давом эттирмоқда. Унинг навбатдаги саргузашти ўзига яхши таниш бўлган Италия чемпионатида содир бўлиши мумкин. Аввалроқ Ален «Милан» шарафини ҳимоя қилишга ҳам улгурган.
Аммо бу сафар гап иккинчи кучли лига - Серия Б ҳақида кетмоқда. Унга «Милан»нинг яна бир собиқ футболчиси Алессандро Неста мураббийлик қилаётган «Авелино» клуби қизиқиш билдирди. У аллақачон «Наполи»нинг собиқ футболчиси Адам Юнасни сотиб олган, ҳозир эса эътиборини Ҳалиловичга қаратган, деб хабар беради pianetamilan.it.
Сўнгги пайтларда Ҳалилович Нидерландия чемпионатида «Фортуна» жамоасида тўп тепган, аммо у ерда ҳам футболчи қўним топгани йўқ.

Бывший полузащитник «Барселоны», хорват Ален Халилович, продолжает своё путешествие по клубам. Его очередное приключение может состояться в уже знакомом ему итальянском чемпионате - ранее Ален успел поносить и футболку «Милана».
Но на этот раз речь идёт о второй по силе лиге - Серии Б. Им заинтересовался «Авеллино» - клуб, который тренирует другой бывший игрок «Милана», Алессандро Неста. Он уже приобрёл Адама Юнаса, бывшего футболиста «Наполи», а сейчас обратил внимание и на Халиловича, сообщает pianetamilan.it.
В последнее время Халилович выступал в чемпионате Нидерланндов за «Фортуну» из Ситтарда, но и оттуда его также «вежливо попросили».