«Реал» Камавингани Англияга қўйиб юборишга тайёр
Мадриднинг «Реал» клуби Эдуардо Камавинга бўйича Англия клубларидан келадиган таклифларни кўриб чиқишга тайёр. Бу ҳақда Тhe Athletic хабар берди.
Манбага кўра, 23 ёшли футболчига «Манчестер Юнайтед» қизиқиш билдирмоқда. «Қаймоқранглилар» бош мураббийи Жозе Моуринио Камавингани ўз лойиҳасининг асосий футболчиларидан бири сифатида кўрмаяпти. Шу сабабли клуб яримҳимоячи трансфери бўйича таклифларни тинглашга тайёр.
Камавинганинг ҳолатини «Манчестер Сити» ҳам кузатмоқда.
Франциялик яримҳимоячи ўтган мавсум барча турнирларда 43 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 1 та голли узатмани амалга оширди.

«Реал» готов отпустить Камавинга в Англию
Мадридский клуб «Реал» готов рассмотреть предложения по Эдуардо Камавинга от английских клубов. Об этом сообщает The Athletic.
По данным источника, 23-летним футболистом интересуется «Манчестер Юнайтед». Главный тренер «сливочных» Жозе Моуринью не видит Камавинга как одного из ключевых игроков в своем проекте. Поэтому клуб готов выслушать предложения по трансферу полузащитника.
За ситуацией с Камавинга также следит «Манчестер Сити».
Французский полузащитник в прошлом сезоне вышел на поле в 43 матчах всех турниров, забил 2 гола и сделал 1 результативную передачу.