Карим Бенземанинг «Ал Ҳилол» билан шартномаси бекор қилиниши мумкин. Саудия клуби янги топ-даражадаги ҳужумчини харид қилиш учун франциялик футболчи билан хайрлашишга тайёр. Бу ҳақда indykaila News хабар берди.
Манбага кўра, «Ал Ҳилол» Бензема билан ўзаро келишув асосида шартномани бекор қилиш вариантини кўриб чиқмоқда. Бунинг учун клуб аввал бошқа кучли ҳужумчини таркибига қўшиб олиши керак.
Бундай қарорнинг сабабларидан бири «Галатасарой» ҳужумчиси Виктор Осимхенга бўлган қизиқиш экани айтилмоқда.
Маълумот учун, Бензема 2026 йил февралида «Ал Иттиҳод»ни тарк этиб, «Ал Ҳилол»га расман ўтганди. 38 ёшли футболчи профессионал фаолиятини «Лион»да бошлаган, 2009 йилда эса «Реал»га кўчиб ўтган. Мадрид клуби сафида 14 мавсум давомида 25 та соврин, жумладан, 5 та Чемпионлар Лигаси кубогини қўлга киритган.
Эслатиб ўтамиз, 2022 йилда Бензема «Олтин тўп» соҳибига айланган. 2023 йил ёзида «Реал»ни тарк этиб, «Ал Иттиҳод»га ўтган ва Саудия клуби билан мамлакат чемпионлиги ҳамда Кубогини қўлга киритган.

«Аль-Хилаль» может разорвать контракт с Бензема и приобрести нового нападающего
Будущее Бензема остается под вопросом на фоне интереса саудовского клуба к нападающему «Галатасарая» Осимхену
Контракт Карима Бензема с «Аль-Хилалем» может быть расторгнут. Саудовский клуб готов расстаться с французским футболистом, чтобы приобрести нового топ-уровневого нападающего. Об этом сообщает indykaila News.
По словам источника, «Аль-Хилаль» рассматривает вариант расторжения контракта с Бензема по взаимному согласию. Для этого клубу необходимо сначала включить в состав другого сильного нападающего.
Одной из причин такого решения называется интерес к нападающему «Галатасарая» Виктору Осимхену.
Напомним, что Бензема в феврале 2026 года покинул «Аль-Иттихад» и официально перешел в «Аль-Хилаль». 38-летний футболист начал профессиональную карьеру в «Лионе», а в 2009 году перешел в «Реал». В составе мадридского клуба за 14 сезонов он завоевал 25 трофеев, в том числе 5 Кубков Лиги чемпионов.
Напомним, в 2022 году Бензема стал обладателем «Золотого мяча». Летом 2023 года он покинул «Реал» и перешел в «Аль-Иттихад», с которым завоевал чемпионат и Кубок Саудовской Аравии.