«Манчестер Юнайтед» ҳимоячиси Ҳарри Магуайр «Барселона»даги ижара давридан сўнг жамоага қайтган Маркус Рэшфорд ҳақида фикр билдирди.
«Рэшфорд «Манчестер Юнайтед»да қолишига умид қиламиз, чунки у биз учун жиддий кучайиш бўлади. У бизга албатта ёрдам беради. Рақиблар учун катта хавф туғдиради. Мен Маркус билан узоқ вақт бирга ўйнаганман ва нима ҳақида гапираётганимни яхши биламан», — деди Магуайр, журналист Саймон Стоун сўзларини келтирмоқда.
Маълумот учун, 28 ёшли Рэшфорд «Манчестер Юнайтед» тарбияланувчиси ҳисобланади. У клуб сафида жами 426 та баҳсда майдонга тушиб, 138 та гол урган ва 79 та голли узатмани амалга оширган.
Эслатиб ўтамиз, вингер ўтган мавсумни «Барселона»да ижара асосида ўтказиб, 49 та баҳсда 14 та гол ва 14 та ассист қайд этди.

Магуайр: «Надеемся, что Рэшфорд останется в «Манчестер Юнайтед»»
Английский защитник отметил, что возвращение вингера в команду станет серьезным усилением для клуба.
Защитник «Манчестер Юнайтед» Гарри Магуайр поделился мнением о Маркусе Рэшфорде, вернувшемся в команду после арендного периода в «Барселоне».
«Надеемся, что Рэшфорд останется в «Манчестер Юнайтед», так как он станет для нас серьезным усилением. Он определенно поможет нам. Для соперников представляет большую угрозу. Я долгое время играл с Маркусом и хорошо понимаю, о чем говорю», — сказал Магуайр, слова которого приводит журналист Саймон Стоун.
Для справки: 28-летний Рэшфорд является воспитанником «Манчестер Юнайтед». Он провел 426 матчей за клуб, забил 138 голов и сделал 79 результативных передач.
Напомним, что вингер провел прошлый сезон в аренде в «Барселоне», где в 49 матчах отметился 14 голами и 14 ассистами.