Бразилия миллий жамоаси ҳужумчиси Неймар келаси ҳафтадан тўлиқ машғулотларга қайтиши мумкин. Бу ҳақда Estadão нашри хабар берди.
«Неймарнинг ҳолати аниқ. У ҳозир индивидуал машғулотлар ўтказмоқда. Бугун, 6 июн куни МРТ текширувидан ўтади. Текширув натижаларига кўра, келаси ҳафтадан жамоа билан умумий машғулотларга қўшилиши мумкин», - деди Бразилия миллий жамоаси бош мураббийи Карло Анчелотти.
34 ёшли Неймар Бразилия чемпионатининг 16-туридан ўрин олган «Коритиба»га қарши учрашувда (0:3) болдиридан жароҳат олган эди. У ўйиннинг 65-дақиқасида майдонни тарк этган.
Шунга қарамай, Неймар Бразилия миллий жамоасининг 2026 йилги Жаҳон чемпионати учун қайдномасига киритилган.

Стало известно, когда Неймар вернется в строй
Нападающий сборной Бразилии Неймар может вернуться к полноценным тренировкам со следующей недели. Об этом сообщил Estadão.
«Состояние Неймара известно. Сейчас он проводит индивидуальные тренировки. Сегодня, 6 июня, он пройдет МРТ-обследование. По результатам обследования он может присоединиться к общим тренировкам с командой со следующей недели», - сказал главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти.
34-летний Неймар получил травму голени в матче 16-го тура чемпионата Бразилии против "Коритиба" (0:3). Он покинул поле на 65-й минуте.