Андреева: «Ҳар доим бор кучим билан ҳаракат қилишим учун ўзимга раҳмат»
Дунёнинг саккизинчи ракеткаси «Ролан Гаррос»даги ғалабасидан сўнг ўзини ўзига хос усулда табриклади.
Дунёнинг саккизинчи ракеткаси россиялик теннисчи Мирра Андреева Франция очиқ чемпионати-2026даги ғалабасидан сўнг, ўзини табриклади. Финалда россиялик теннисчи Полша вакиласи Майя Хвалинскани 6:3, 6:2 ҳисобида мағлуб этди.
«Мен, ўзимга бўлган ишончим учун ўзимдан миннатдорман... Ҳамиша 100% куч билан ҳаракат қилганим учун, ҳатто қийин пайтларда ҳам. Ҳар куни инсон ва ўйинчи сифатида яхшироқ бўлишга интилишим учун. Мен бунга эришишим мумкинлигига ишонч билдирганим учун, раҳмат.
Кўплаб ички кучларим билан курашганим учун. Мен учун қанчалик қийин бўлганини фақат ўзим биламан. Айниқса сўнгги ҳафталарда қанчалик асабий бўлганимни...
Шунингдек, ўзимга шунчалик меҳнаткашлигим ва ҳамиша максимум имкониятимни ишга солишим учун раҳмат», – деди Андреева тақдирлаш маросимида.

Андреева: «Спасибо себе за то, что всегда так усердно работаю на максимум»
Восьмая ракетка мира российская теннисистка Мирра Андреева поблагодарила себя после победы на Открытом чемпионате Франции – 2026. В финале россиянка обыграла польку Майю Хвалиньску со счётом 6:3, 6:2.
«Я также хочу поблагодарить саму себя за то, что я верю в себя… За то, что всегда выкладываюсь на 100%, даже когда это трудно. За то, что каждый день стараюсь становиться лучше как человек и как игрок. За то, что верю, что я могу это сделать.
За то, что борюсь со многими своими внутренними демонами. Только я знаю, насколько это было для меня тяжело. Насколько нервной я была в последние недели…
И также спасибо самой себе за то, что я так усердно работаю и всегда отдаю максимум», – сказала Андреева на церемонии награждения.