Анчелотти: «Бразилия ЖЧ-2026да ғолиб бўлиши мумкин»
Бразилия миллий жамоасини бош мураббийи Карло Анчелотти шогирдларининг бўлажак жаҳон чемпионатидаги ғалабасига ишонади.
«Менимча, ҳа, ғолиб бўлишимиз мумкин. Футболчиларда юқори умид ва ишонч туйғусини шакллантиришни хоҳлайман. Олдинга қўйилган мақсад ва умидлар қанчалик юқори бўлса, мотивация жуда кучли бўлади.
Иқтидордан фақат аҳил ва жипслашган жамоа мавжуд бўлгандагина унумли фойдаланиш мумкин. Шу жиҳат устида ишлашимиз керак ва буни албатта амалга оширамиз. Психологик омил жуда муҳим аҳамиятга эга: футболчилар худбинликдан йироқ, камтар бўлишлари, ягона мақсад йўлида тинимсиз меҳнат қилишлари ва жамоа муваффақиятига ўз ҳиссаларини қўшишлари лозим», — деди Анчелотти.
Эслатиб ўтамиз, Жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқичида Бразилия миллий жамоаси Марокаш, Ҳаити ва Шотландия билан беллашади.

Анчелотти: «Бразилия может выиграть ЧМ-2026»
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти верит в победу своих подопечных на предстоящем чемпионате мира.
«Я думаю, да, мы можем победить. Я хочу, чтобы у игроков сформировалось чувство высокой надежды и уверенности. Чем выше цели и надежды, тем сильнее мотивация.
Талант может быть использован плодотворно только в сплоченной и дружной команде. Мы должны работать над этим, и мы обязательно это реализуем. Психологический фактор имеет очень важное значение: игроки должны быть далеки от эгоизма, скромными, неутомимо работать ради единой цели и вносить свой вклад в успех команды», — сказал Анчелотти.