«Наполи» Ҳойлунднинг келажаги бўйича қарорини эълон қилди
«Наполи» спорт директори Жованни Манна Расмус Ҳойлунннинг келажаги ҳақида фикр билдириб, футболчи клубда қолишини маълум қилди.
«Ҳеч қандай шубҳа йўқ: Расмус Ҳойлунд «Наполи»да қолади. Агар Чемпионлар лигасига чиқадиган бўлсак, уни «Манчестер Юнайтед»дан сотиб олиш мажбуриятимиз бор. Аммо бу шартсиз ҳам у бизнинг режаларимизга киради», — деди Манна Manchester United Forever'га.
Маълумот учун, 23 ёшли даниялик ҳужумчи ўтган йил сентябрида «Манчестер Юнайтед»дан ижарага ўтганди. У «Наполи» сафида барча мусобақаларда 41 та баҳсда қатнашиб, 14 та гол ва 6 та ассист қайд этган.

Спортивный директор «Наполи» Джованни Манна рассказал о будущем Расмуса Хойлунда, заявив, что футболист останется в клубе.
«Никаких сомнений нет: Расмус Хойлунд останется в «Наполи». Если мы выйдем в Лигу чемпионов, у нас есть обязательство выкупить его у «Манчестер Юнайтед». Но даже без этого он входит в наши планы», — сказал Манна Manchester United Forever.
Для справки: 23-летний датский нападающий был арендован у «Манчестер Юнайтед» в сентябре прошлого года. В составе «Наполи» он принял участие в 41 матче во всех соревнованиях, забив 14 голов и сделав 6 результативных передач.