«Реал» клуби бош мураббийи Жозе Моуринио ёзги трансферлар ойнасида вингер Винисиус Жуниорнинг жамоани тарк этишига қарши эканини билдирди. Бу ҳақда The Telegraph хабар тарқатди.
Манба маълумотига кўра, португалиялик мутахассис клуб раҳбариятига бразилиялик 24 ёшли футболчини ҳар қандай ҳолатда ҳам жамоада сақлаб қолишни истаётганини маълум қилган.
Аввалроқ бразилиялик футболчига Англиянинг «Арсенал» клуби жиддий қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Винисиус Жуниорнинг «Реал» билан амалдаги шартномаси 2027 йил ёзига қадар мўлжалланган. У 2018 йил ёзидан буён «қаймоқранглилар» шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. У ўтган мавсум барча турнирларда 53 та учрашувда майдонга тушиб, 22 та гол ва 14 та голли узатма муаллифи бўлди.
Transfermarkt портали маълумотига кўра, Винисиус Жуниорнинг бозор қиймати ҳозирда 140 миллион еврога баҳоланмоқда.

Рыночная стоимость Винисиуса Жуниора сейчас оценивается в 140 миллионов евро.
Главный тренер клуба «Реал» Жозе Мауриньо заявил, что он против ухода вингера Винисиуса Жуниора из команды в летнее трансферное окно. Об этом сообщил The Telegraph.
По данным источника, португальский специалист дал понять руководству клуба, что хочет удержать 24-летнего бразильского футболиста в команде при любых обстоятельствах.
Ранее сообщалось, что английский клуб «Арсенал» проявляет серьёзный интерес к бразильскому футболисту.
Контракт Винисиуса Жуниора с «Реалом» действует до лета 2027 года. С 2018 года он защищает цвета «сливочных». В прошлом сезоне он провел 53 матча во всех турнирах, забил 22 гола и сделал 14 результативных передач.
По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Винисиуса Жуниора сейчас оценивается в 140 миллионов евро.