Локателли: «Мен «Милан»дан доим миннатдор бўламан»
Мануел Локателли 2016–2019 йилларда «Милан» сафида тўп тепган. Футболчи ўша даврни илиқ хотиралар билан эслашини таъкидлади.
«Мен «Милан»дан доим миннатдор бўламан. Мен бу ерда барча босқичлардан ўтдим, бу менинг уйим эди. Менга ишонган Винченсо Монтелладан ҳам доим миннатдор бўламан.
Мен ҳамма нарсани уддалаш учун керакли кўникмаларга эга бўлмаганим сабабли қийналдим — ўша пайтда ҳали жуда ёш ва тажрибасиз эдим. Мендан катта умидлар кутилганди, айниқса «Ювентус» дарвозасига урган голимдан кейин бу босим қалбимда янада кучлироқ сезилганди», — деди Локателли.

Мануэль Локателли выступал за "Милан" с 2016 по 2019 годы. Футболист отметил, что вспоминает это время с теплотой.
«Я всегда буду благодарен "Милану". Я прошел здесь все этапы, это был мой дом. Я также всегда буду благодарен Винченцо Монтелле за то, что он в меня поверил.
Я испытывал трудности, потому что не обладал необходимыми навыками, чтобы справиться со всем — в то время я был еще очень молод и неопытен. От меня ожидали многого, особенно после гола в ворота "Ювентуса", и это давление ощущалось мной еще сильнее», — сказал Локателли.