«Ювентус» ҳужумчиси Жонатан Дэвид яна Франция чемпионатига қайтиши мумкин. Бу ҳақда инсайдер Николо Скира хабар берди.
Манбага кўра, «Лион» клуби канадалик форвардга қизиқмоқда. «Шерлар» уни ижарага олиш вариантини кўриб чиқмоқда.
Шу билан бирга, туринликлар унинг маошининг бир қисмини қоплашга тайёр эканликларини билдиришди, ҳозирда бу мавсум учун 11 миллион еврони ташкил этади.
Маълумот учун, Жонатан Дэвид ўтган ёзда эркин агент сифатида «Ювентус»га ўтган эди.
Ўтган мавсумда у «зебралар» сафида у барча турнирларда 46 та ўйин ўтказиб, 8 та гол урди ва 5 та голли узатмани амалга оширди.
«Лион» Франция чемпионатида мавсумни 4-ўринда якунлади ва келаси мавсум учун Чемпионлар лигаси саралашига йўлланмани қўлга киритди.

Нападающий «Ювентуса» Джонатан Дэвид может вернуться в чемпионат Франции. Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
По источнику, клуб «Лион» проявляет интерес к канадскому форварду. «Львы» рассматривают вариант аренды игрока.
Также туринцы выразили готовность покрыть часть его зарплаты, которая в этом сезоне составляет 11 миллионов евро.
Напомним, Джонатан Дэвид прошлым летом перешел в «Ювентус» на правах свободного агента.
В прошлом сезоне он провел 46 матчей за «зебр» во всех турнирах, забил 8 голов и сделал 5 голевых передач.
«Лион» завершил сезон во Франции на 4-м месте и получил путевку в квалификацию Лиги чемпионов на следующий сезон.