2026 йилги Жаҳон чемпионати иштирокчиси бўлган Эрон миллий жамоаси мундиал олдидан тантанали равишда кузатилди.
Euronews хабарига кўра, Теҳрон шаҳрида ўтказилган маросимда кўплаб мухлислар иштирок этган. Тадбир давомида Эрон миллий жамоасининг Жаҳон чемпионати учун тайёрланган янги формаси ҳам намойиш этилди.
Шунингдек, маросим вақтида сиёсий мазмундаги, АҚШга қарши йўналтирилган шиорлар ҳам янграгани айтилмоқда.
Аввалроқ Эрон миллий жамоаси АҚШга кириш учун визаларни олгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Жамоа гуруҳ босқичидаги барча баҳсларини айнан АҚШ ҳудудида ўтказади.
Эслатиб ўтамиз, 2026 йилги Жаҳон чемпионати АҚШ, Канада ва Мекcикада бўлиб ўтади ва мусобақа келаси ҳафта старт олади.
Маълумот учун, Эрон миллий жамоаси G гуруҳидан жой олган бўлиб, Белгия, Миср ва Янги Зеландия миллий жамоаларига қарши баҳс олиб боради.

Национальная команда Ирана торжественно провожена перед ЧМ-2026
Национальная команда Ирана, участник чемпионата мира 2026 года, была торжественно провожена перед мировым первенством.
Как сообщает Euronews, на церемонии, прошедшей в Тегеране, присутствовало множество болельщиков. В ходе мероприятия также была продемонстрирована новая форма национальной команды Ирана, подготовленная для чемпионата мира.
Также сообщается, что во время церемонии звучали лозунги с политическим подтекстом, направленные против США.
Ранее сообщалось, что национальная команда Ирана получила визы для въезда в США. Команда проведет все матчи группового этапа именно на территории США.
Напомним, чемпионат мира 2026 года пройдет в США, Канаде и Мексике, и соревнования начнутся на следующей неделе.
Для справки, национальная команда Ирана занимает место в группе G и будет соревноваться с национальными командами Бельгии, Египта и Новой Зеландии.