«Лилл» «Сан-Лоренсо» дарвозабони Орландо Гилл трансфери бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Томонлар 20 ёшли футболчининг трансфери борасида келишувга эришган. Гилл Франция клубига 3,6 миллион евро эвазига кўчиб ўтади. Шунингдек, «Сан-Лоренсо» футболчининг кейинги трансферидан 50 фоиз улуш олиши белгиланган.
Гилл «Лилл» билан шахсий шартнома шартларини аллақачон келишиб олган. Парагвайлик футболчи янги жамоасида бош мураббий Давиде Анчелотти қўл остида фаолият олиб боради.

«Лилль» включит в состав героя ЧМ-2026
Французский клуб договорился о трансфере Орландо Гилла, блиставшего в составе Парагвая, с «Сан-Лоренсо».
«Лилль» достиг соглашения о трансфере вратаря «Сан-Лоренсо» Орландо Гилла. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
Стороны договорились о трансфере 20-летнего футболиста. Гилл перейдет в французский клуб за 3,6 миллиона евро. Также предусмотрено, что «Сан-Лоренсо» получит 50-процентную долю от следующего трансфера футболиста.
Гилл уже согласовал условия личного контракта с «Лиллем». Парагвайский футболист будет работать под руководством главного тренера Давиде Анчелотти в своём новом клубе.