Сербиялик форвард Деян Йовеличнинг дублига Роберт ўзига хос тарзда жавоб бера олди.
«Люмен Филд» стадионида МЛС навбатдаги беллашуви бўлиб ўтди. Унда маҳаллий «Сиэтл Саундерс» ўз майдонида «Чикаго Файр»ни қабул қилди. Ўйин 2:2 ҳисобидаги дуранг билан якунланди.
Мезбонлар таркибида сербиялик форвард Деян Йовелич дубл қайд этган бўлса, меҳмонлар етакчиси, полшалик Роберт Левандовски гол урди ва Марен Хайл-Селассига голли узатма етказиб берди.
Маълумот учун, «Сиэтл» мана қаторасига 10 ўйиндан буён ғалаба нималигни билмай келмоқда: 8 мағлубият ва 2 дуранг. Ушбу серияси 2026 йил май ойида бошланган эди. «Саундерс» 21 ўйинда 26 очко билан МЛС Ғарбий конференциясида 12-поғонада қолган бўлса, «Чикаго» қаторасига 5 та ўйиндан буён мағлуб бўлмаяпти: 3 ғалаба ва 2 дуранг. «Файр» 37 очко билан Шарқда учинчи ўринни эгаллаб турибди.

Гол и ассист Левандовского помогли «Чикаго» не проиграть не знающему побед с мая «Сиэтлу»
В ночь на 30 августа (мск) на стадионе «Люмен Филд» в американском Сиэтле состоялся матч североамериканский лиги МЛС.
29.08.2026 FT МЛС США Seattle Sounders FC Сиэтл Саундерс 2 : 2 Chicago Fire FC Чикаго Файр
В ночь на 30 августа (мск) на стадионе «Люмен Филд» в американском Сиэтле состоялся матч североамериканский лиги МЛС, в котором местный «Сиэтл Саундерс» принимал «Чикаго Файр». Встреча завершилась победой вничью со счётом 2:2.
В составе хозяев дубль оформил сербский форвард Деян Йовелич. Польский нападающий гостей Роберт Левандовски отличился голом и результативной передачей на мяч швейцарского защитника Марена Хайле-Селасси.
Отметим, «Сиэтл» не может взять три очка уже 10 матчей подряд: восемь поражений и два ничейных результата. Серия длится с мая 2026 года. «Саундерс» с 26 очками после 21 матча остались на 12-м месте Западной конференции МЛС. «Чикаго» не проигрывает пять встреч кряду: три победы и две ничьих. «Файр» с 37 очками идёт на третьей строчке Востока.