Тошкент вақти билан бугун, 30 август эрта тонгида «Ну Стэдиум» стадионида МЛС навбатдаги тури доирасидаги баҳс бўлиб ўтди. Майами жамоаси ўйинда 7:1 ҳисобида зафар қучди.
Ўйиннинг 20-дақиқасида бразилиялик яримҳимоячи Каземиро МЛСдаги дебют голини уришга эришди. Унга аргентиналик Теласко Сеговия ассистентлик қилди. Орадан 17 дақиқа ўтиб, меҳмонларнинг германиялик яримҳимоячиси Фабиан Герберс швейцариялик Ной Штрайтнинг узатмасидан кейин мувозанатни тиклади.
Танаффусгача Лионел Месси яна жамоасини ҳисобда олдинга олиб чиқди. Иккинчи бўлимда аргентиналик форвард яна 3 та гол урди. Ўз навбатида Луис Суарес ва Родриго Де Паул унга голли узатмалар етказиб беришди. Уругвайликнинг ўзи ҳам Мессининг узатмасидан кейин номини таблога ёздиириб қўйди. Яна битта гол захирадан ўйинга қўшилган америкалик хавбек Александр Шоуга тегишли.
Маълумот учун, «Интер Майами» МЛСдаги тўрт ўйинлик ғалабасиз сериясига чек қўйди. Месси ва жамоадошлари 22 ўйинда 42 очко жамғариб, Шарқий конференцияда иккинчи ўринни эгаллаб турибди. Монреал жамоаси эса охирги, 14-поғонани банд этган (21 очко).

В ночь с 29 на 30 августа на поле стадиона «Ну Стэдиум» в американском Майами местный «Интер Майами» принимал «Клёб де Фут Монреаль» в матче МЛС сезона-2026. Встреча завершилась победой коллектива из Флориды со счётом 7:1.
На 20-й минуте встречи дебютный для себя мяч в карьере в МЛС забил бразильский полузащитник хозяев поля Каземиро. Ассистировал ему аргентинец Теласко Сеговия. Через 17 минут немецкий хавбек гостей Фабиан Герберс с передачи швейцарца Ноя Штрайта восстановил паритет. Ещё до перерыва звёздный аргентинец Лионель Месси вывел свою команду вперёд. Во втором тайме форвард забил ещё три мяча. По разу на его голы ассистировали Луис Суарес и Родриго Де Пауль. Уругваец и сам отличился, но уже с паса Месси. Ещё одним мячом в матче отметился вышедший на замену американский хавбек Александр Шоу, поразивший ворота соперника с передачи Эсекьеля Абадья-Реды.
«Интер Майами» прервал серию без побед в МЛС из четырёх матчей. «Цапли» занимают второе место в Восточной конференции, в их активе 42 очка после 22 встреч. Команда из Монреаля располагается на предпоследней 14-й строчке Востока (21 очко).