Бу ҳақда Германиянинг «Sky Sport» нашри хабар берди.
«Лейпциг»нинг узоқ йиллик дарвозабони Петер Гулачи «Вилярреал»га ўтишга яқин. Маълумотларга кўра, жамоалар тажрибали дарвозабон трансфери борасида келишувга ҳам эришиб улгурган. Шу сабабли немис клуби унинг ўрнига тажрибали дарвозабон изламоқда.
Номзод эса 35 ёшли Ориан Нюланд. Норвегиялик футболчининг «Севиля» билан шартномаси ўтган мавсум якунида тугаган ва ҳозир эркин агент ҳисобланади. У «Лейпциг» билан 2028 йил ёзигача мўлжалланган 2 йиллик шартнома имзолаши кутилмоқда.
Нюланд аввал «Инголстадт», «Астон Вилла» ва «Севиля» каби клубларда тўп тепган. У 2022/23-йилги мавсумда ҳам айнан «Лейпциг» сафида ўйнаган. Демак, трансфер амалга ошса, дарвозабон уч йилдан сўнг собиқ клубига қайтади.
Нюланд учун энг ёрқин воқеалардан бири эса Жаҳон чемпионати-2026 бўлди. У Норвегия миллий жамоасининг асосий дарвозабони сифатида илк бор мундиалда қатнашди ва плей-офф босқичида Бразилия ҳужумчиси Бруно Гимараешнинг ўн бир метрлик зарбасини ҳам қайтаришга эришди.
Норвегия тарихида илк бор ЖЧ чорак финалига чиқишида Нюланднинг сейвларининг ҳам ҳиссаси катта бўлди.

Представитель Бундеслиги близок к приобретению норвежского кипера Орьяна Нюланда.
Долгогодний вратарь «Лейпцига» Петер Гулачи близок к переходу в «Вильярреал». Согласно информации, клубы уже достигли соглашения по трансферу опытного вратаря. В связи с этим немецкий клуб ищет опытного вратаря на замену.
Кандидат — 35-летний Орьян Нюланд. Контракт норвежского футболиста с «Севильей» завершился в конце прошлого сезона, и сейчас он является свободным агентом. Ожидается, что он подпишет с «Лейпцигом» контракт на 2 года до лета 2028 года.
Нюланд ранее играл за такие клубы, как «Ингольштадт», «Астон Вилла» и «Севилья». Он также провел сезон 2022/23 в составе «Лейпцига». Таким образом, если трансфер состоится, вратарь вернется в свой бывший клуб спустя три года.
Одним из ярких моментов для Нюланда стал Чемпионат мира 2026 года. Он впервые принял участие в мундиале в качестве основного вратаря сборной Норвегии и сумел отразить пенальти от бразильского нападающего Бруно Гимарайнша в плей-офф.