Бу ҳақда Германиянинг Bild нашри хабар берди.
Испаниянинг «Реал» ва Германиянинг «РБ Лейпциг» клублари ўртасида бўлиб ўтган музокараларнинг янги босқичидан кейин ҳам Кот-д’Ивуар миллий жамоаси вингери Ян Диоманде трансфери бўйича якуний келишувга эришилганича йўқ.
Манбанинг хабарига кўра, «РБ Лейпциг» «Реал»нинг 100 ва 115 млн евролик иккита таклифини рад этган. Таъкидланишича, немис клуби кафолатланган 120 млн евро ва бонуслар билан 135 млнга айланиши мумкин бўлган пул талаб қилмоқда.
Аввалроқ бошқа бир инсайдер Фабрицио Романо, Диоманде Мадриднинг «Реал» клуби футболчисига айланиши ва келишув 100 млн евродан юқори бўлишини маълум қилганди.
Маълумот учун, Диоманде 2025 йилдан буён «Лейпциг» шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. 2025/2026-йилги мавсумда у 36 та ўйинда 13 та гол урди ва 10 та голли узатма етказиб берди.
Transfermarkt портали Яннинг актуал трансфер нархини 90 млн еврога баҳоламоқда. Футболчининг немис клуби билан яна 4 йиллик шартномаси бор. Ортда қолган мундиалда Диоманде 4 та ўйинда майдонга тушди ва ҳисобига 1 та ассист ёздириб қўйди.

«РБ Лейпциг» отклонил два предложения «Реала» по Диоманде на € 100 млн и € 115 млн — Bild
После нового раунда переговоров между клубами окончательное соглашение по трансферу все еще не достигнуто.
После нового раунда переговоров между испанским «Реалом» и немецким «РБ Лейпциг» окончательное соглашение по переходу вингера сборной Кот-д’Ивуара Яна Диоманда всё ещё не было достигнуто. Об этом сообщает топовое немецкое издание Bild.
По информации источника, «РБ Лейпциг» отклонил два предложения от «Реала» на € 100 млн и € 115 млн. Отмечается, что немецкий клуб теперь требует гарантированные € 120 млн с общими бонусами, благодаря которым сумма может достигнуть € 135 млн.
Ранее другой инсайдер, Романо, сообщил, что Диоманд станет новым игроком мадридского «Реала». Сумма сделки превысит € 100 млн.
Диоманд защищает цвета «Лейпцига» с 2025 года. В сезоне-2025/2026 он принял участие в 36 матчах, отметившись 13 забитыми мячами и 10 голевыми передачами. Ориентировочная стоимость футболиста, по данным интернет-портала Transfermarkt, составляет € 90 млн. Действующее соглашение с немецким клубом рассчитано ещё на четыре года. На минувшем ЧМ Ян провёл четыре встречи и сделал один ассист.