Диоманде жароҳат олмаслик учун Лейпциг машғулотларида иштирок этмаяпти
Немис клуби футболчисини Мадридга қўйиб юборишга шошилмаяпти, аммо қатор манбалар келишув яқин эканлигини таъкидламоқда.
Бу ҳақда Испаниянинг AS нашри хабар берди.
«Лейпциг» вингер Ян Диоманденинг Мадриднинг «Реал» клубига трансферини расмийлаштиришга шошилмаяпти, лекин бу амалга оширлиши керак. Ҳозирги вақтда вингер эҳтимолий жароҳатлардан қочиш учун индивидуал тарзда машғулотларни давом эттирмоқда.
Манбанинг хабарига кўра, Диоманде «Лейпциг»нинг Австриядаги мавсумолди йиғинига бормасликни мўлжаллаган. Тайёргарликнинг бу қисми 2 август куни старт олиши белгилаб қўйилган. Футболчи имкон қадар тезроқ Мадридга учмоқчи.
Аввалроқ, «буқалар» Диоманде трансфери учун кафолатланган 120 млн ва бонуслар эвазина 135 млн еврога етиб борадиган маблағ хоҳлаётгани ҳақида хабар пайдо бўлди.
Маълумот учун, Диоманде 2025 йилдан буён «Лейпциг» шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. 2025/2026-йилги мавсумда у 36 та ўйинда 13 та гол урди ва 10 та голли узатма етказиб берди.
Transfermarkt портали Яннинг актуал трансфер нархини 90 млн еврога баҳоламоқда. Футболчининг немис клуби билан яна 4 йиллик шартномаси бор. Ортда қолган мундиалда Диоманде 4 та ўйинда майдонга тушди ва ҳисобига 1 та ассист ёздириб қўйди.

Диоманд не тренируется с «Лейпцигом», чтобы избежать травм перед переходом в «Реал» — AS
«Лейпциг» не торопится осуществлять сделку по продаже своего игрока в мадридский клуб, однако переход должен состояться.
«Лейпциг» не торопится осуществлять сделку по продаже нападающего Яна Диоманда в мадридский «Реал», однако переход должен состояться. На текущий момент вингер тренируется индивидуально с целью исключить риск получения травм перед трансфером в испанский гранд. Об этом сообщает AS.
По информации источника, Диоманд рассчитывает, что не отправится с «Лейпцигом» на предсезонный сбор в Австрию, который начнётся в выходные (1-2 августа). Игрок желает как можно скорее вылететь в Мадрид.
Ранее СМИ сообщали, что «быки» требуют гарантированные € 120 млн за переход Диоманда. С учётом бонусов сумма может достигнуть € 135 млн.
Ивуариец играет за «Лейпциг» с лета 2025 года. За этот период вингер принял участие в 36 матчах во всех турнирах, в которых он отметился 13 голами и 10 результативными передачами.