Якшанба куни «Челси» ҳимоячиси Марк Кукурелянинг Мадриднинг «Реал» клубига ўтиши бўйича келишувга эришилгани ҳақида хабарлар тарқалди. Бу ҳақда ишончли инсайдер Фабрицио Романо маълум қилди.
Унинг сўзларига кўра, инглиз ва испан клублари трансфернинг асосий шартларини келишиб олган.
Қизиғи шундаки, бундан атиги икки ярим ой аввал Кукуреля «Реал»га эҳтимолий трансфер ҳақида кескин фикр билдирганди.
«Агар танлов қилиш керак бўлса: сочимни олдиришми ёки «Реал»да ўйнашми? Мен сочимни олдирган бўлардим», — деган эди футболчи март ойидаги интервюсида.
Эндиликда ушбу баёнот ижтимоий тармоқларда яна кенг муҳокама қилинмоқда. Футболчи яқин орада бу интервю ҳақидаги ноқулай саволларга жавоб беришига тўғри келиши мумкин.
Хабарларга кўра, Кукуреля жаҳон чемпионати якунланганидан кейин янги клубига қўшилади.
Аввалроқ Мадрид клуби бош мураббийлигига Жозе Моуринио тайинлангани эълон қилинганди. Фабрицио Романонинг таъкидлашича, португалиялик мутахассис айнан Кукуреляни чап қанот ҳимояси учун устувор номзод сифатида кўрмоқда.

Кукурелья в марте: «Постригусь, но в «Реал» не пойду»
В воскресенье появились сообщения о том, что защитник «Челси» Марк Кукурелья достиг договоренности о переходе в мадридский «Реал». Об этом сообщил надежный инсайдер Фабрицио Романо.
По его словам, английские и испанские клубы согласовали основные условия трансфера.
Интересно, что всего два с половиной месяца назад Кукурелья резко высказался о возможном переходе в «Реал».
«Если нужно выбирать: постричься или играть в «Реале»? Я бы постригся», — заявил футболист в мартовском интервью.
Теперь это заявление снова широко обсуждается в социальных сетях. Футболисту, возможно, вскоре придется отвечать на неудобные вопросы об этом интервью.
Сообщается, что Кукурелья присоединится к новому клубу после окончания чемпионата мира.
Ранее было объявлено о назначении Жозе Моуриньо главным тренером мадридского клуба. По словам Фабрицио Романо, португальский специалист видит именно Кукурелью в качестве приоритетного кандидата на позицию левого защитника.