Дортмун клуби 2025/26 йилги мавсумни Бундеслигада иккинчи ўринда якунлади ва мюнхенликлардан 16 очкога ортда қолди.
«Биламан, ҳамма кўпроғини кутаяпти — юқорироқ, узоқроқ, тезроқ. Аммо келаси йили биз «Бавария»га жиддий рақобат қила оламиз, деб ўйламайман.
Мен содда эмасман — реалистман ва вазиятга истиқболдан қарашга ҳаракат қиламан. «Бавария»да бизникидан анча кўп маблағ ва суперюлдузлар бор», — деди аввал Мюнхен клубида ҳам ишлаган хорватиялик мутахассис Westdeutsche Allgemeine Zeitung'га берган интервюсида.
Ковач: «Боруссия» келаси мавсумда ҳам «Бавария»га рақобат қилолмайди. Уларда кўп маблағ ва суперюлдузлар бор»
18 май, 15:45
Бундеслигада 2-ўринни эгаллаган клуб устози янги мавсум бошланмай туриб, Мюнхен клубининг устунлигини тан олди.

Ковач: «Боруссия» не сможет конкурировать с «Баварией» в следующем сезоне. У них больше средств и суперзвёзды»
18 мая, 15:45
Тренер клуба, занявшего 2-е место в Бундеслиге, признал превосходство мюнхенского клуба ещё до начала нового сезона.
Главный тренер «Боруссии Д» Нико Ковач заявил, что его команде будет сложно бороться за чемпионство с «Баварией» в следующем сезоне.
Дортмундский клуб завершил сезон 2025/26 годов на втором месте в Бундеслиге, отстав от мюнхенцев на 16 очков.
«Я знаю, все ждут большего — выше, дальше, быстрее. Но в следующем году я не думаю, что мы сможем серьезно конкурировать с «Баварией».
Я не наивен — я реалист и стараюсь смотреть на ситуацию с перспективой. У «Баварии» намного больше средств и суперзвёзды, чем у нас», — сказал хорватский специалист, ранее работавший и в мюнхенском клубе, в интервью Westdeutsche Allgemeine Zeitung.