Трамп: «Мессига қаршилик қилиш қийин. Унинг яримфиналда Лаутарога берган паси мукаммал бўлди»
АҚШ президенти Доналд Трамп Испания ва Аргентина ўртасидаги 2026 йилги Жаҳон чемпионати финалидан кутилмалари билан ўртоқлашди.
«Бу саволни беришингизни билардим, шунинг учун бу ҳақда кўп ўйладим. Башоратлар қилишни ёқтирмайман, гарчи сиёсий нуқтайи назардан бу унчалик муҳим бўлмаса ҳам.
Менимча, Мессига қарши туриш жуда қийин. Унинг яримфиналда Лаутаро Мартинесга берган пасини кўрдим — у мутлақо мукаммал эди. Агар бейсболдаги страйк-зонани тасаввур қилсангиз, тўп айнан керакли жойга тушди. У — қойилмақом футболчи»

Президент США Дональд Трамп поделился своими ожиданиями от финала чемпионата мира 2026 года между Испанией и Аргентиной.
«Я знал, что вы зададите этот вопрос, поэтому много думал об этом. Я не люблю делать прогнозы, хотя с политической точки зрения это не так важно.
Я считаю, что противостоять Месси чрезвычайно трудно. Я видел его пас на Лаутаро Мартинеса в полуфинале — он был абсолютно идеальным. Если представить страйк-зону в бейсболе, мяч попал точно в нужную точку. Он — выдающийся футболист», — сказал президент США в интервью телеканалу Fox.