Кейн Англия миллий жамоасига майдон ҳолати халақит қилганини айтди
Бавария ва Англия миллий жамоаси ҳужумчиси Янги Зеландия билан ўртоқлик баҳсида майдон майсаси ҳолатига эътибор берди.
Бавария ва Англия миллий жамоаси ҳужумчиси Ҳарри Кейн Янги Зеландия жамоаси билан бўлиб ўтган ўртоқлик ўйини ўтган майдон майсаси сифати ҳақида фикр билдирди.
— Ростини айтсам, майдон унчалик ҳам яхши эмас эди. Бу бизнинг ўйинимизга таъсир қилиб, қийнчилик туғдирди ва биз истаган тарзда ҳаракат қилишимизга йўл қўймади, - деди Кейн финал ҳуштагидан сўнг.
Ўртоқлик ўйини англияликларнинг Янги Зеландия устидан минимал 1:0 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди. Ягона гол айнан Кейн ҳисобига ёзилди.
Англия миллий жамоаси сўнгги назорат ўйинини 10 июн куни Коста-Рикага қарши ўтказади. 17 июнда эса Тухелнинг шогирдлари Жаҳон чемпионатидаги биринчи ўйинни Хорватияга қарши ўтказади.

Кейн заявил, что поле мешало играть сборной Англии
Форвард «Баварии» и сборной Англии поделился комментарием о качестве газона в товарищеском матче с Новой Зеландией.
Форвард «Баварии» и сборной Англии Гарри Кейн поделился комментарием о качестве газона в товарищеском матче с командой Новой Зеландии.
— Честно говоря, поле было не очень. Оно сильно затрудняло нашу игру и не позволяло действовать в том стиле, в котором мы хотим играть, - сказал Кейн после финального свистка.
Товарищеский поединок завершился победой англичан над Новой Зеландией с минимальным счетом 1:0. Единственный результативный удар нанес Гарри Кейн.
Заключительный контрольный матч сборная Англии проведет 10 июня против Коста-Рики. 17-го числа подопечных Тухеля ждет первая игра на чемпионате мира с Хорватией.