Хулиан Алварес яна “Атлетико” машғулотида қатнашмади
Аргентиналик ҳужумчи ўзини ёмон ҳис қилгани сабабли кетма-кет иккинчи кун машғулотни ўтказиб юборди.
Хулиан Альварес “Атлетико”нинг бугунги эрталабки машғулотида ҳам иштирок этмади. Аргентиналик ҳужумчи кеча ўзини ёмон ҳис қилгани сабабли машғулотда қатнашмаганди. Бугун ҳам “Серро-дел-Эспино”даги йиғинда кўринмади, деб ёзмоқда AS.
Алвареснинг ҳолати “Севиля”га қарши 29 август куни бўлиб ўтадиган ўйин олдидан жиддий савол остида қолмоқда. “Атлетико” ҳужум чизиғида Сёрлот ҳам жароҳати сабаб сафда эмас.
Альвареснинг саломатлиги билан бир қаторда, унинг келажаги ҳам ҳануз ноаниқ. Трансфер ойнаси 1 сентябр куни ёпилади. “Барселона” ҳужумчини қўлга киритиш истагидан воз кечмаган, клуб президенти Жоан Лапорта ҳам унинг трансфери бўйича таклиф ҳали кучда эканини айтган. Англиянинг “Арсенал” клуби ҳам аргентиналик футболчи учун эҳтимолий вариантлардан бири сифатида тилга олинмоқда.
Шу пайтда “Атлетико” Алваресни жамоада олиб қолиш позициясида қатъий турибди.
Бугунги машғулотда эса Мортен Юлманн жамоа билан бирга ишлади. Кечаги машғулотда нороҳатлик ҳис қилган футболчининг ҳолати жиддий эмас. Адэмола Лукман ва Кристиан Ромеро ҳам умумий гуруҳда шуғулланди. Сёрлот ва Алвареснинг ҳолатига қараб, Лукман “Севиля”га қарши учрашувда ҳужумда асосий фигура бўлиши мумкин.

Хулиан Альварес вновь пропустил тренировку «Атлетико»
Хулиан Альварес вновь не принял участия в утренней тренировке «Атлетико». Вчера аргентинский нападающий также пропустил занятие из-за плохого самочувствия. Сегодня он также не появился на тренировочной базе «Серро-дель-Эспино», сообщает AS.
Участие Альвареса в матче против «Севильи», который состоится 29 августа, остаётся под серьёзным вопросом. В линии атаки «Атлетико» также отсутствует Сёрлот, который получил травму.
Помимо состояния здоровья Альвареса, по-прежнему остаётся неопределённым и его будущее. Трансферное окно закроется 1 сентября. «Барселона» не отказалась от желания приобрести нападающего, а президент клуба Жоан Лапорта заявил, что предложение по его трансферу всё ещё в силе. Английский «Арсенал» также упоминается как один из возможных вариантов для аргентинского футболиста.
При этом «Атлетико» продолжает твёрдо придерживаться позиции о необходимости сохранить Альвареса в команде.
Сегодня на тренировке Мортен Юльманн работал вместе с командой. Состояние футболиста, который почувствовал дискомфорт на вчерашней тренировке, не вызывает серьёзных опасений. Адэмола Лукман и Кристиан Ромеро также занимались в общей группе. В зависимости от состояния Сёрлота и Альвареса Лукман может стать ключевой фигурой в атаке в матче против «Севильи».