Хаби Алонсо «Челси»дан тушадиган таклифни кўриб чиқишга тайёр. Бу ҳақда италиялик журналист Карло Пеллегатти ўз YouTube-каналида маълум қилди.
«Хаби Алонсо — «Милан» Массимилиано Аллегри ўрнига муқобил сифатида кўриб чиққан мураббийлардан бири эди. Бу ғоя бир неча ой олдин мавжуд эди. Аммо ҳозир у «Челси»ни бошқаришга яқин», — деди Пеллегатти.
Маълум қилинишича, «Милан» аввалроқ испаниялик мутахассисни номзод сифатида муҳокама қилган, бироқ ҳозирги вазиятда у Англия вариантига устунлик бермоқда.
Маълумот учун, Алонсо 2025 йил ёзидан 2026 йил январигача «Реал»ни бошқарган ва кейин лавозимини тарк этган. Айни пайтда «Челси»да доимий бош мураббий йўқ — клуб апрел ойида Лиам Росениорни истеъфога чиқарган.

Хаби Алонсо может выбрать «Челси»
Хаби Алонсо готов рассмотреть предложение от «Челси». Об этом сообщил итальянский журналист Карло Пеллегатти на своем YouTube-канале.
«Хаби Алонсо был одним из тренеров, которых «Милан» рассматривал в качестве альтернативы Массимилиано Аллегри. Эта идея существовала несколько месяцев назад. Но теперь он близок к тому, чтобы возглавить «Челси»», — сказал Пеллегатти.
Сообщается, что «Милан» ранее обсуждал кандидатуру испанского специалиста, но в нынешней ситуации он предпочитает английский вариант.
Для справки, Алонсо руководил «Реалом» с лета 2025 года по январь 2026 года, а затем покинул пост. В настоящее время у «Челси» нет постоянного главного тренера — клуб в апреле уволил Лиама Розениора.