«Бавария» билан шартномаси якунлангач эркин агентга айланган Леон Горецка «Барселона»га ўтиш вариантини таклиф қилди. Бу ҳақда инсайдер Маттео Моретто хабар бермоқда.
Манбага кўра, германиялик 31 ёшли футболчининг агентлари Френки де Йонгнинг жаҳон чемпионатида олган тизза жароҳати сабабли узоқ муддатга (тахминан 4 ой) сафдан чиққанидан фойдаланиб, «Барселона» билан боғланишган.
Футболчи «Бавария» ва Германия миллий жамоасида бирга ишлаган собиқ мураббийи Ҳанси Флик қўл остида яна тўп тепишга қизиқиш билдирган.
Аммо каталонияликлар спорт директори Деку ушбу трансферни рад этган. «Барселона» раҳбарияти марказий яримҳимоя чизиғида етарлича таркиб мавжуд деб ҳисоблайди.
Бундан ташқари, Горецканинг йилига 7 миллион евро маош ҳамда 10 миллион евро атрофида бонус сўраётгани ҳам ўтишга тўсқинлик қилган.

Горецка предложил свои услуги «Барселоне»
Леон Горецка, ставший свободным агентом после окончания контракта с «Баварией», предложил вариант перехода в «Барселону». Об этом сообщает инсайдер Маттео Моретто.
По информации источника, агенты 31-летнего немецкого футболиста связались с «Барселоной», воспользовавшись травмой колена Френки де Йонга, полученной на чемпионате мира, из-за которой он выбыл из строя на длительный срок (примерно на 4 месяца).
Футболист выразил интерес к работе под руководством бывшего тренера «Баварии» и сборной Германии Ханси Флика.
Однако спортивный директор каталонцев Деку отклонил этот трансфер. Руководство «Барселоны» считает, что в центральной полузащите у них достаточно игроков.
Кроме того, требование Горецки о зарплате в 7 миллионов евро в год и бонусах около 10 миллионов евро также стало препятствием для перехода.