Флик: «Ўз ўйинимизни ривожлантиришимиз ва камчиликлар устида ишлашимиз керак»
«Барселона» бош мураббийи Ҳанс-Дитер Флик «Базел»га қарши ўртоқлик учрашуви (5:2)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Менимча, ўз футболини ўтказишга имкон бермасликка ҳаракат қиладиган «Базел» каби клубга қарши бу яхши синов бўлди. Энди ўйинни батафсилроқ таҳлил қиламиз.
Рақиб яхши қаршилик кўрсатди, биз эса ўзимиз хоҳлаган тезликда ҳаракатлана олмадик. Ўз ўйинимизни ривожлантиришимиз ва камчиликлар устида ишлашимиз керак», — дея Фликнинг сўзларини келтиради «Барселона» клуби расмий сайти.
Маълумот ўрнида, «Барселона» Испания чемпионатидаги янги мавсумни «Элче»га қарши учрашув билан бошлайди. Баҳс 23 августдан 24 августга ўтар кечаси соат 00:30 да старт олади.

Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик поделился своими мыслями после товарищеского матча против «Базеля» (5:2).
«Я думаю, это был хороший тест против клуба, такого как «Базель», который старается не дать вам играть в свой футбол. Теперь мы более подробно проанализируем игру.
Соперник оказал хорошее сопротивление, и мы не смогли двигаться с желаемой скоростью. Нам нужно развивать нашу игру и работать над недостатками», — приводит слова Флика официальный сайт клуба «Барселона».
Стоит отметить, что «Барселона» начнет новый сезон чемпионата Испании с матча против «Эльче». Встреча начнется ночью с 23 на 24 августа в 00:30.