Саудия Арабистонининг «Ал Ҳилол» клуби ҳужумчи Карим Бензема билан шартномани бекор қилиш масаласини ҳал этишга уринмоқда.
Sky Sports нашри хабарига кўра, франциялик 38 ёшли ҳужумчининг амалдаги келишуви клубнинг трансфер режаларини мураккаблаштирмоқда.
Қайд этилишича, клуб футболчига тўланадиган маблағларнинг бир қисми давлат тузилмалари орқали амалга оширилгани сабабли келишувни бекор қилиш учун лига ва тегишли идораларнинг розилиги ҳам талаб қилинади. Бензема эса шартномасининг сўнгги йили учун тўлиқ тўловни олиб, эркин агент сифатида кетишни истамоқда.
Маълумот учун, Карим 2026 йил февралида «Ал Иттиҳод»ни тарк этиб, «Ал Ҳилол» сафига қўшилган эди. Ҳозирча томонлар футболчининг кетиши бўйича якуний келишувга эриша олмаган.

Саудовский клуб «Аль-Хилаль» пытается решить вопрос о расторжении контракта с нападающим Каримом Бензема.
По сообщению Sky Sports, действующее соглашение с 38-летним французским нападающим усложняет трансферные планы клуба.
Отмечается, что поскольку часть выплат футболисту осуществляется через государственные структуры, для расторжения соглашения потребуется согласие лиги и соответствующих органов. Бензема же хочет получить полную выплату за последний год контракта и уйти в статусе свободного агента.
Для справки: Карим покинул «Аль-Иттихад» в феврале 2026 года и присоединился к «Аль-Хилаль». Пока стороны не смогли достичь окончательного соглашения о его уходе.