«Ал Ҳилол» «Челси» вингери Педру Нету трансфери бўйича «кўклар» вакиллари билан янги тўғридан-тўғри музокаралар ўтказишни режалаштирган. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Учрашувлар шу ҳафта бўлиб ўтиши кутилмоқда. Нетунинг ўзи ҳам Саудия чемпионати вице-чемпионидан таклиф олган.
Transfermarkt порталига кўра, Педрунинг трансфер нархи 60 миллион еврони ташкил қилади. «Челси» ҳам 2024 йилда футболчини «Вулверҳэмптон»дан худди шу суммага сотиб олган.
Нету Лондон клуби сафида жами 103 та учрашув ўтказиб, 19 та гол урди ва 19 та ассист амалга оширди. Аввалроқ «Ал Ҳилол» Педру билан келишувга эришгани маълум қилинганди.

«Ал-Хилал» планирует провести прямые переговоры по трансферу Нету
«Ал-Хилал» планирует провести новые прямые переговоры с представителями «Челси» по поводу трансфера вингера Педру Нету. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Встречи ожидаются на этой неделе. Сам Нету также получил предложение от вице-чемпиона Саудовской лиги.
По данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость Педру составляет 60 миллионов евро. «Челси» также приобрёл игрока у «Вулверхэмптона» в 2024 году за такую же сумму.
В составе лондонского клуба Нету провёл в общей сложности 103 матча, забил 19 голов и сделал 19 результативных передач. Ранее сообщалось, что «Ал-Хилал» достиг соглашения с Педру здесь.