Флик де Йонгнинг сардорлик боғичига оид қарорини тушунтирди
«Барселона» бош мураббийи сардорлар таркиби бўйича якуний қарор жамоа тўлиқ шакллангач қабул қилинишини айтди.
«Барселона» бош мураббийи Ханс-Дитер Флик янги мавсумда жамоа сардорларини танлаш бўйича қарорини тушунтирди.
«Мен сардорларни овоз бериш орқали танлашга қарор қилдим, чунки таркиб ҳали тўлиқ шаклланмаган. Кимдир келиши, кимдир кетиши мумкин. Ҳаммаси аниқ бўлгач, овоз берамиз. Ҳозирча сардор — Рафиня, Эрик Гарсия ва Педри ҳам бу вазифани бажаради. Френки де Йонг жароҳат олгани сабабли шундай қарор қабул қилдим», — деди мураббий.
Эслатиб ўтамиз, Френки де Йонг айни пайтда жароҳати сабаб «Барселона»га ёрдам бера олмаяпти.
Маълумот учун, «Барселона» Ла Лиганинг янги мавсумидаги илк учрашувини 23 август куни сафарда «Элче»га қарши ўтказади. Баҳс Тошкент вақти билан 00:30 да бошланади.

Флик объяснил решение о капитанской повязке де Йонга
Главный тренер «Барселоны» заявил, что окончательное решение по составу капитанов будет принято после полного формирован
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик объяснил свое решение по выбору капитанов команды на новый сезон.
«Я решил выбирать капитанов путем голосования, так как состав еще полностью не сформирован. Кто-то может прийти, кто-то может уйти. Когда все станет ясно, мы проведем голосование. На данный момент капитан — Рафинья, Эрик Гарсия и Педри также будут выполнять эту роль. Такое решение я принял из-за травмы Френки де Йонга», — сказал тренер.
Напомним, что в настоящее время Френки де Йонг не может помочь «Барселоне» из-за травмы.
Для справки: свой первый матч в новом сезоне Ла Лиги «Барселона» проведет 23 августа на выезде против «Эльче». Игра начнется в 00:30 по времени Ташкента.