«Коринтианс» ҳужумчи Мемфис Депай билан шартномани узайтириш бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда ESPN хабар берди.
Нидерландиялик футболчи билан янги шартнома 2028 йил ёзигача амал қилади. Музокаралар якунланганидан сўнг Депай жамоа ихтиёрига қайтди ва сешанба куни машғулотларда қатнашди.
Клуб ҳужумчининг 20 август куни Либертадорес кубоги 1/8 финалининг жавоб учрашувида «Росарио Централ»га қарши майдонга тушишига умид қилмоқда. Жамоалар ўртасидаги дастлабки баҳс 0:0 ҳисобида якунланган.
Эслатиб ўтамиз, Мемфис Депай 2024 йилдан буён «Коринтианс» сафида тўп тепмоқда.
Маълумот учун, 32 ёшли ҳужумчи Бразилия клуби сафида 79 та учрашувда 20 та гол урган ва 15 та голли узатмани амалга оширган.

«Коринтианс» договорился с Депаем о новом контракте
«Коринтианс» достиг соглашения о продлении контракта с нападающим Мемфисом Депаем. Об этом сообщает ESPN.
Новый контракт с нидерландским футболистом будет действовать до 2028 года. После завершения переговоров Депай вернулся в распоряжение команды и принял участие в тренировке во вторник.
Клуб надеется, что нападающий выйдет на поле 20 августа в ответном матче 1/8 финала Кубка Либертадорес против «Росарио Сентраль». Первая встреча между командами завершилась со счётом 0:0.
Напомним, что Мемфис Депай выступает за «Коринтианс» с 2024 года.
Для справки, 32-летний форвард забил 20 голов и сделал 15 голевых передач в 79 матчах за бразильский клуб.