«Фабрегас «Челси»да ишлаши учун ҳали вақт бор» — Дориго
«Челси»га Сеск Фабрегасни бош мураббий этиб тайинлаш ҳозирча тўғри қарор бўлмаслиги мумкин. Бу ҳақда собиқ футболчи Тони Дориго Goal'га берган интервюсида айтиб ўтди.
«Ҳа, албатта, ҳали эрта. Мен бу мавсум «Комо»ни кўп кузатдим — улар жуда чиройли футбол ўйнайди. Фабрегас жуда яхши иш қиляпти. Аммо катта ўйинларда улар тез-тез устунликни қўлдан бой беради. Масалан, «Интер»га қарши 2:0 ҳисобидан кейин 2:4 ютқазишди, кубокда ҳам 2:0дан 2:3 бўлди. Демак, ҳали нимадир етишмаяпти», — деди Дориго.
Унга кўра, «Челси»даги босим «Комо»дагидан анча юқори.
«Бундай клубга дарҳол бориш у учун оғир бўлиши мумкин. У келажакда жуда яхши мураббий бўлади, аммо ҳозир яна тажриба тўплаши керак», — дея қўшимча қилди у.
Дориго, шунингдек, «Челси» яқинда ёш мураббий Лиам Росениор билан тажриба ўтказиб кўрганини ва бу муваффақиятли бўлмаганини ҳам эслатди.
Маълумот учун, «Челси» 2025/26 мавсум давомида Энцо Мареска ва Лиам Росениор билан хайрлашиб, энди янги бош мураббий изламоқда.

«Фабрегасу ещё рано работать в «Челси» — Дориго
Назначение Сеска Фабрегаса главным тренером «Челси» пока может быть не самым правильным решением. Об этом заявил бывший футболист Тони Дориго в интервью для GOAL.
«Да, конечно, ещё рано. Я много следил за "Комо" в этом сезоне — они играют в очень красивый футбол. Фабрегас делает отличную работу. Но в крупных матчах они часто теряют преимущество. Например, проиграли «Интеру» со счёта 2:0 до 2:4, в кубке тоже было 2:0, а стало 2:3. Значит, чего-то ещё не хватает», — сказал Дориго.
По его словам, давление в «Челси» гораздо выше, чем в «Комо».
«Перейти в такой клуб сразу может быть для него тяжело. Он станет отличным тренером в будущем, но сейчас ему нужно набраться ещё опыта», — добавил он.
Дориго также напомнил, что «Челси» недавно проводил эксперимент с молодым тренером Лиамом Розеньором, который оказался неудачным.
Для справки, «Челси» после сезона 2025/26 попрощался с Энсо Мареской и Лиамом Розеньором и теперь ищет нового главного тренера.