«Челси»нинг собиқ ярим ҳимоячиси Майкл Эссиен клубдаги вазият ҳақида фикр билдириб, жамоа нотўғри йўналишда кетаётганини айтди.
«Агар сиз «Челси»ни мен каби яхши кўрсангиз, буни айтишингиз керак. Клуб нотўғри йўналишда кетмоқда. Мен «Челси»ни яхши кўраман, у менга ҳамма нарсани берди, шунинг учун собиқ жамоадошларим ҳам бу ҳақда гапиришига умид қиламан. BlueСо клубни Роман Абрамович даврида қуришда иштирок этган инсонларни жамоа ишларига жалб қилишни истамаяпти. «Челси»да энди руҳ йўқ. Мен бу жамоани танимаяпман», — деди Эссиен собиқ жамоадоши Жон Оби Микел подкастида.
Маълумот учун, айни пайтда «Челси» Англия чемпионати турнир жадвалида 48 очко билан 9-ўринни эгаллаб турибди.

Бывший полузащитник «Челси» Майкл Эссьен высказал своё мнение о ситуации в клубе, заявив, что команда движется в неправильном направлении.
«Если вы любите «Челси» так же, как я, вы должны это сказать. Клуб движется в неправильном направлении. Я люблю «Челси», он дал мне всё, поэтому надеюсь, что и мои бывшие товарищи по команде выскажутся об этом. BlueCo не хочет привлекать людей, которые участвовали в строительстве клуба в эпоху Романа Абрамовича, к делам команды. В «Челси» больше нет духа. Я не узнаю эту команду», — сказал Эссьен в подкасте с бывшим товарищем по команде Джоном Оби Микелем.
Для справки, в настоящее время «Челси» занимает 9-е место в турнирной таблице чемпионата Англии с 48 очками.