Бразилиялик ҳужумчи Франциядаги ижара муддатини якунлади.
«Лион» ҳужумчиси Эндрик Франция чемпионатининг сўнгги турида жамоа сафидаги охирги учрашувини ўтказди.
19 ёшли футболчи «Ланс»га қарши баҳсни асосий таркибда бошлади, бироқ жамоасини йирик мағлубиятдан қутқара олмади. «Лион» ўз майдонида 0:4 ҳисобида имкониятни бой берди.
Эндрик 71-дақиқада алмаштирилаётган пайтда трибунадаги мухлислар билан хайрлашди. Унинг ижара шартномаси мавсум якунида ниҳоясига етади.
Бразилиялик футболчи «Лион» сафига январ ойида қўшилганди. У француз клуби сафида жами 21 учрашувда майдонга тушиб, 8 та гол ва 8 та ассист қайд этди.
Энди Эндрик янги мавсумни Мадриднинг «Реал» клубида бошлайди. Футболчининг «қаймоқранглилар» билан амалдаги шартномаси 2030 йилгача мўлжалланган.

Бразильский нападающий завершил аренду во Франции.
Нападающий «Лиона» Эндрик провёл свой последний матч в составе команды в заключительном туре чемпионата Франции.
19-летний футболист начал игру против «Ланса» в основном составе, но не смог уберечь свою команду от крупного поражения. «Лион» уступил на своём поле с счётом 0:4.
Когда Эндрик был заменён на 71-й минуте, он попрощался с болельщиками на трибунах. Его арендное соглашение завершается по окончании сезона.
Бразильский футболист присоединился к «Лиону» в январе. За французский клуб он провёл в общей сложности 21 матч, забив 8 голов и сделав 8 результативных передач.
Теперь Эндрик начнёт новый сезон в мадридском «Реале». Его действующий контракт с «сливочными» рассчитан до 2030 года.