Эмилиано Мартинес АПЛнинг топ-клубига ўтиши мумкин
«Астон Вилла» дарвозабони Эмилиано Мартинес «Тоттенҳэм»нинг трансфер мақсадларидан бирига айланди. Бу ҳақда Football Insider хабар берди.
Манбага кўра, «Тоттенҳэм» Гулелмо Викарио «Ювентус»га ўтганидан сўнг 33 ёшли Мартинесни харид қилиш вариантини кўриб чиқмоқда. «Астон Вилла» аввалроқ асосий дарвозабон сифатида Зион Сузуки билан шартнома имзолагани сабабли аргентиналик футболчини қўйиб юборишга тайёр.
Ўтган мавсумда Мартинес барча турнирларда 44 та учрашувда майдонга тушиб, 49 та гол ўтказиб юборди ва 14 та баҳсда ўз дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолди.
Эслатиб ўтамиз, Эмилиано Мартинеснинг «Астон Вилла» билан амалдаги шартномаси 2029 йилгача мўлжалланган.

Вратарь «Астон Виллы» Эмилиано Мартинес стал одной из трансферных целей «Тоттенхэма». Об этом сообщил Football Insider.
По данным источника, «Тоттенхэм» рассматривает вариант приобретения 33-летнего Мартинеса после перехода Гульельмо Вика́рио в «Ювентус». «Астон Вилла» готова отпустить аргентинского футболиста, так как ранее заключила контракт с Зионом Судзуки в качестве основного вратаря.
В прошлом сезоне Мартинес провел на поле 44 матча во всех турнирах, пропустив 49 мячей и сохранив свои ворота в неприкосновенности в 14 встречах.