Эмери Европа лигаси ҳақида: «Мен бу турнирнинг қироли эмасман»
«Астон Вилла» бош мураббийи Унаи Эмери Европа лигаси финали арафасида аввалги муваффақиятлари ҳақида гапиришни истамаслигини айтди.
Испаниялик мутахассис ҳозир бутун эътиборини «Астон Вилла» билан янги тарих ёзишга қаратганини таъкидлади.
«Мен бу турнирнинг қироли эмасман. Ҳозир «Астон Вилла» билан янги саҳифа ёзмоқдаман ва олдин қилган ишларим ўтмишда қолди. Эртага айнан шу футболчилар билан ғалаба қозонишимиз, «Астон Вилла» билан рақибни мағлуб этишимиз керак. Бу — янги йўл, янги давр ва умид қиламанки, янги эра», — деди Эмери.
Мураббий аввалги ютуқлар ҳақида ортиқча гапиришни истамаслигини ҳам қўшимча қилди.
«Олдин нималарга эришганимиз ҳақида кўп гапиришни хоҳламайман. Ушбу мавсум ва Конференциялар лигаси ҳамда Чемпионлар лигасидаги ўйинларимиз юқори даражада ўйнай олишимизни кўрсатди», — деди испаниялик мутахассис.
Эслатиб ўтамиз, Унаи Эмери мураббий сифатида Европа лигаси бош совринини тўрт марта қўлга киритган — уч бор «Севиля» билан, бир марта эса «Вилярреал» билан.
Маълумот учун, «Астон Вилла» – «Фрайбург» жамоалари ўртасидаги Европа лигаси финали бугун, 20 май куни соат 23:59 да бошланади.

Эмери о Лиге Европы: «Я не король этого турнира»
Главный тренер «Астон Виллы» Унаи Эмери заявил, что не хочет говорить о своих прошлых успехах накануне финала Лиги Европы.
Испанский специалист подчеркнул, что сейчас полностью сосредоточен на создании новой истории с «Астон Виллой».
«Я не король этого турнира. Сейчас я пишу новую главу с «Астон Виллой», и все мои прошлые достижения остались в прошлом. Завтра мы должны победить именно с этими игроками, одолеть соперника с «Астон Виллой». Это — новый путь, новая эпоха, и надеюсь, новая эра», — сказал Эмери.
Тренер также добавил, что не хочет лишний раз упоминать свои прошлые достижения.
«Я не хочу много говорить о том, чего мы достигли ранее. В этом сезоне и в играх Конференц-лиги, а также Лиги чемпионов, мы показали, что можем играть на высоком уровне», — отметил испанский специалист.
Напомним, что Унаи Эмери как тренер четырежды выигрывал главный приз Лиги Европы — трижды с «Севильей» и один раз с «Вильярреалом».
Для информации: финал Лиги Европы между командами «Астон Вилла» и «Фрайбург» начнется сегодня, 20 мая, в 23:59.