Ҳужумчи учта асосий Еврокубокда ғолиб чиққан иккинчи футболчига айланди.
«Астон Вилла» ҳужумчиси Темми Абраҳам Европа Лигаси финалида «Фрайбург» устидан қозонилган 3:0 ҳисобидаги ғалабадан сўнг тарихий натижага эришди.
Бирмингҳэм клуби хабарига кўра, англиялик футболчи учта асосий Еврокубок — Чемпионлар Лигаси, Европа Лигаси ва Конференциялар Лигасида ғолиб чиққан иккинчи футболчига айланди.
Абраҳам аввалроқ 2020/21 йилги мавсумда «Челси» билан Чемпионлар Лигасида, 2022 йилда эса «Рома» билан Конференциялар Лигасида зафар қучган эди.
Бу натижани ундан олдин фақат Эмерсон Палмери қайд этганди. Ҳозирда италиялик футболчи «Марсел» сафида тўп тепмоқда.
Маълумот учун, Темми Абраҳам қишки трансфер ойнасида «Бешиктош»дан «Астон Вилла»га ўтган. У инглиз клуби сафида 16 та баҳсда майдонга тушиб, 3 та гол урди.

Тэмми Абрахам отметился уникальным достижением
Нападающий «Астон Виллы» Тэмми Абрахам достиг исторического результата после победы со счётом 3:0 над «Фрайбургом» в финале Лиги Европы.
По сообщению клуба из Бирмингема, английский футболист стал вторым игроком, выигравшим в трёх основных еврокубках — Лиге чемпионов, Лиге Европы и Лиге конференций.
Ранее Абрахам одержал победу в Лиге чемпионов с «Челси» в сезоне 2020/21 и в Лиге конференций с «Ромой» в 2022 году.
До него этот результат отмечал только Эмерсон Палмери. В настоящее время итальянский футболист выступает за «Марсель».
К слову, Тэмми Абрахам перешёл из «Бешикташа» в «Астон Виллу» в зимнее трансферное окно. В составе английского клуба он провёл 16 матчей и забил 3 гола.