Лондон клубининг сардори янги мавсум олдидан ўз ҳолати ва жамоанинг тайёргарлиги ҳақида гапирди.
«Жамоа яхши ўйин кўрсатди. Майдонга қайтганимдан хурсандман, чунки мавсум бир ҳафтадан кейин бошланади. Танаффус анча қисқа бўлди, шу сабабли кечаги баҳсда ўзимни яхши ҳис қилдим.
Шароитлар қийин эди, ҳаво жуда иссиқ бўлди, аммо ҳозир ўзимни жуда яхши ҳис қиляпман. Ҳали бироз ритмга кириб олишим керак, бироқ кечаги кун олдинга ташланган яхши қадам бўлди. Танаффус қисқа, эҳтимол, барчамиз хоҳлаганимиздан ҳам қисқароқ бўлди, аммо қайтганимдан хурсандман», — деди Жеймс Лондон клуби расмий сайтига.
Маълумот учун, «Челси» «Реал Соседад»га қарши ўртоқлик баҳсида 3:1 ҳисобида ғалаба қозонди. Лондонликлар сафида Морган Рожерс ва Педро голларга муаллифлик қилди.
Эслатиб ўтамиз, Рис Жеймс «Челси» академияси тарбияланувчиси бўлиб, 2025 йилдан буён жамоа сардори ҳисобланади.

Капитан и защитник «Челси» Рис Джеймс поделился своими мыслями перед началом нового сезона. Ранее «Челси» в товарищеском матче обыграл «Реал Сосьедад» со счётом 3:1.
«Команда показала хорошую игру. Я рад вернуться на поле, так как сезон начинается через неделю. Перерыв был довольно коротким, поэтому я чувствую себя хорошо после вчерашнего матча.
Условия были сложные, было очень жарко, но сейчас я чувствую себя прекрасно. Мне ещё нужно немного войти в ритм, но вчерашний день стал хорошим шагом вперёд. Перерыв короткий, возможно, даже короче, чем мы все хотели, но я рад вернуться», — сказал Джеймс официальному сайту лондонского клуба.
Для информации, «Челси» одержал победу над «Реал Сосьедад» в товарищеском матче со счётом 3:1. За лондонцев голами отметились Морган Роджерс и Педро.
Напомним, что Рис Джеймс является воспитанником академии «Челси» и с 2025 года является капитаном команды.