Лондоннинг «Челси» клуби Энцо Фернандесни сотиб юборган тақдирда, «Реал»дан Эдуардо Камавингани харид қилиши мумкин. Бу ҳақда журналист Бен Жейкобс хабар берди.
Аргентиналик хавбек яқин соатлар ичида «Манчестер Сити»га кўчиб ўтиши кутилмоқда. Бу трансферга деярли барча томонлар розилик билдириб улгурган ва «шаҳарликлар» расмий таклиф тайёрламоқда.
Таъкидланишича, «Реал»нинг янги бош мураббийи Жозе Моуринио 23 ёшли францияликни таркибнинг ўта муҳим футболчиси деб билмайди, шу сабабли муносиб таклиф тушган тақдирда у билан хайрлашишга қаршилик қилмайди.
Маълумот учун, Камавинга Испания чемпионати янги мавсумидаги ўйинда захирадан майдонга тушиб, 10 дақиқа ҳаракат қилди. Футболчининг «қаймоқранглилар» билан шартномаси 2029 йилгача амал қилади.

«Челси» может заменить Энцо звездой «Реала»
Лондонский «Челси» может приобрести полузащитника «Реала» Эдуардо Камавингу в случае расставания с Энцо Фернандесом. Об этом сообщает журналист Бен Джейкобс.
В ближайшее время аргентинский хавбек может уйти в «Манчестер Сити».
Утверждается, что новый главный тренер «Реала» Жозе Моуринью не считает 23-летнего француза ключевой частью своего проекта, поэтому его уход не исключен.
В новом сезоне Камавинга принял участие в одной встрече чемпионата Испании, отыграв десять минут. Контракт игрока со «сливочными» рассчитан до 2029 года. Специалисты портала Transfermarkt оценивают футболиста в 50 миллионов евро.