«Арсенал» ҳужумчи Хулиан Алвареснинг «Атлетико»даги вазиятини диққат билан кузатмоқда. Инсайдер Фабрицио Романонинг ёзишича, Лондон клуби мадридликлар билан трансфер суммаси бўйича келишувга эриша олишига ишонмоқда.
Бироқ «Арсенал» футболчининг ўзи трансферга ижобий қараш билдирган тақдирдагина расмий таклиф билан чиқади. Алвареснинг позицияси бу борада асосий омил бўлади.
Ҳозирча аргентиналик ҳужумчининг устувор танлови «Барселона» бўлиб қолмоқда. Шу сабабли «Арсенал» футболчининг позицияси ўзгаришини кутмоқда.
Маълумот учун, Алвареснинг «Атлетико» билан амалдаги шартномаси 2030 йилгача мўлжалланган. Испания клуби уни жамоада олиб қолишни истамоқда.

«Арсенал» следит за ситуацией с Альваресом
«Арсенал» внимательно следит за ситуацией с нападающим Хулианом Альваресом в «Атлетико». По словам инсайдера Фабрицио Романо, лондонский клуб надеется достичь соглашения с мадридцами по сумме трансфера.
Однако «Арсенал» выступит с официальным предложением только в том случае, если сам футболист даст положительный ответ на переход. Позиция Альвареса будет ключевым фактором в этом вопросе.
На данный момент приоритетным выбором для аргентинского нападающего остается «Барселона». Поэтому «Арсенал» ожидает, что позиция футболиста может измениться.
Напомним, что действующий контракт Альвареса с «Атлетико» рассчитан до 2030 года. Испанский клуб намерен сохранить его в команде.